bagel
27 اسفند 1401 - 14:53

طرح مهرواره همدلی استان بوشهر با حضور امام جمعه بوشهر عملیاتی شد + تصویر

طرح مهرواره محله همدل، برای رفع مشکلات محلات مختلف استان بوشهر با مشارکت ائمه جمعه و جماعات مساجد، روحانیون، مسئولان هیئت‌های مذهبی، مدیران کانون‌های فرهنگی و امام جمعه بوشهر عملیاتی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سومین نشست عملیاتی مهرواره همدلی استان بوشهر ظهر امروز با حضور مدیران شهرستانی سازمان تبلیغات، کارشناسان فرهنگی قرآنی و سفیران مهرواره استان بوشهر تشکیل شد.

امام جمعه بوشهر در این نشست با بیان اینکه خدمات نظام در همه ابعاد باید تبیین و تشریح شود، اظهار داشت: با وجود جنگ‌های نظامی، اقتصادی، تهاجم فرهنگی، فتنه و انواع توطئه‌ها در 44 سال گذشته، نظام اسلامی ایران پیشرفت‌های قابل توجهی کرده است که باید در ابعاد گوناگون تبیین و بازگو شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری یاس، ناامیدی و ایجاد بدبینی را از اهداف دشمنان علیه ملت ایران دانست و تصریح کرد: رسانه‌ها مشکلات و ضعف‌های کوچک را بزرگ‌نمایی می‌کنند ولی کارهای بزرگ و برنامه‌های مهم در رسانه‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر پیشرفت نظام اسلامی را منحصربه‌فرد دانست و بیان کرد: بررسی جنگ‌های نظامی در جهان نشان می‌دهد هر سال تخریب به سبب جنگ بیش از 7 سال زمان برای بازسازی نیاز دارد و با وجود جنگ 8 ساله علیه نظام اسلامی، فشارها و تحریم‌های گوناگون ولی ایران اسلامی پیشرفت‌های قابل توجهی در ابعاد مختلف علم، فناوری، بهداشت، درمان، دانشگاه‌ها، فضاهای آموزشی و دیگر زیرساخت‌ها در نقاط کشور شده است.

وی با بیان اینکه خیران و مردم نیکوکار در همه عرصه‌ها نقش مهم و ویژه‌ای داشته‌اند، خاطرنشان کرد سال گذشته خیران و نیکوکاران 245 میلیارد تومان برای خدمات‌رسانی به نیازمندان پرداخت کرده‌اند و در 10 ماه امسال این رقم به 305 میلیارد تومان رسیده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر طرح مهرواره محله همدل را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این فعالیت در محلات در ماه مبارک رمضان بسیار ارزشمند و دارای آثار و برکات مهمی است.

وی با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی باید شناسایی، بررسی و راهکارهای لازم برای رفع آنها ارائه شود.

صفایی بوشهر سفر رئیس جمهور به استان را یادآور شد و گفت: این سفر دستاوردهای مهمی در بخش‌های مختلف جامعه داشته است که باید در قالب جهاد تبیین بیان شود.

افتتاح طرح مهرواره محله همدل در استان

در این نشست طرح مهرواره محله همدل، برای رفع مشکلات محلات مختلف استان بوشهر با مشارکت ائمه جمعه و جماعات مساجد، روحانیون، مسئولان هیئت‌های مذهبی، مدیران کانون‌های فرهنگی عملیاتی شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از افتتاح طرح مهرواره محله همدل در استان خبر داد و بیان کرد: هدف از این پویش ، جنبش اجتماعی برای لبیک گویی به مقام معظم رهبری و بررسی و حل نظام مسائل محلات است.

حجت‌الاسلام قادری اضافه کرد: این طرح در واقع رزمایش همدلی برای فراهم کردن بستر در حل مشکلات محله‌ها با رویکرد مسجد محوری است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های خوبی برای اجرایی شدن این مهرواره است خاطرنشان کرد اعتقاد ما بر این است که این مهرواره به صورت قرارگاهی مدیریت شود و در این عرصه کارهای بزرگی در حال رقم خوردن است.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099034